Publikováno Napsat komentář

Jak si chránit kůži s opalovací kosmetikou LR Aloe Vera?

opalovaci krem sun gel

Slunce je naším přítelem, který nás doslova nabíjí energií a mnoho z nás se každoročně těší na prosluněné letní dny, kdy je slunečního svitu nejvíc. Blahodárné paprsky se ale mohou rychle proměnit ve velké nebezpečí. Jak si chránit kůži s opalovací kosmetikou LR Aloe Vera?

Slunce a jeho vliv na lidský organismus

Bez slunečního záření se neobejdeme. Přispívá totiž k tomu, aby se v kůži mohl vytvářet vitamín D. Hladinu vitamínů D má však mnoho lidí nízkou, jak varují lékaři. Chodit na slunce tak odborníci jednoznačně doporučují, neboť sluneční záření je zdrojem přirozeným a dostupným.

Pokud trpíte neustálou rýmou, jste mrzutí nebo nemůžete v noci spát, než se vydáte do lékárny pro tabletky, zkuste prostě častěji chodit ven, na sluníčko. Důvodem vašich obtíží totiž může být právě nedostatek vitamínu D. U starších lidí navíc vede nízká hladina tohoto vitamínu k osteoporóze.

Proč a kdy nám škodí sluneční paprsky

Současně však experti zejména z řad dermatologů varují: S pobytem na slunci to rozhodně není vhodné přehánět. Nadměrné slunění má doslova zhoubný vliv na pokožku. Pro tvorbu vitamínu D je prospěšná expozice slunečního záření v délce jen 20 až 30 minut.

Typickým symptomem toho, že jsme to s pobytem na sluníčku tentokrát přehnali, je dobře známé zčervenání. To mnoho z nás postihuje v letních měsících například při delším pobytu u vody. Lidově se mu říká spálení, dermatologové ale upřesňují, že se jedná o zánětlivou reakci.

Za tyto problémy jsou zodpovědné ultrafialové složky záření UVA a UVB. (Sluneční paprsky se skládají ještě z UVC, ty ale člověka nijak neohrožují.) Toto záření poškozuje pokožku, ale také například i oči.

Důsledky mohou být nejen nepříjemné, ale i mimořádně nebezpečné. Jak vysvětlují dále kožní lékaři, UVA a UVB snižují imunitu kůže a zpomalují její regeneraci. Touha po krásně opálené pokožce tak může v krajním případě vést až ke vzniku maligního melanomu – zhoubného kožního nádoru.

Jak se chránit?

Kůži je proto potřeba před těmito negativními vlivy důsledně chránit. Při pobytu na slunci bychom měli používat kosmetiku s ochranným faktorem. Ten se označuje jako SPF.

Dostupné kosmetické přípravky obsahují většinou tzv. syntetický sluneční filtr, tedy určité syntetické (nepřírodní) látky, které dokáží, zjednodušeně řečeno, vytvořit chemickou reakci, při které jsou škodlivé UV záření schopné přeměnit na neškodné teplo. Přírodní filtry fungují na odlišném principu, kdy na pokožce vytvoří určitý ochranný „štít“.

Stupeň ochrany bychom si měli vybírat zejména podle svého fototypu. Ten určuje, jakou schopnost ochrany má vaše vlastní pokožka a jak vysoký filtr tedy adekvátně prodlouží dobu této ochrany, abyste se nespálili.

LR Aloe Vera – opalovací kosmetika

Řada kosmetiky LR Aloe Vera obsahuje přípravky s ochranným faktorem 20, 30 a 50. Používat je proto mohou majitelé citlivé pleti i ti, kteří s opalováním nemají příliš problém. Konkrétně je v této produktové řadě obsažen:

Série obsahuje především přípravky určené na ochranu před spálením (sprej, mléko, gel a krém). K nejčastěji používaným prostředkům patří tradiční mléka oblíbená pro lehkou a snadno roztíratelnou konzistenci. Moderní obdobou jsou gely vhodné například pro děti. Spreje mají výhodu v praktickém nanášení. Je tak vhodné, pokud si každý může vybrat to, co mu vyhovuje.

Péči o kůži bychom neměli zanedbávat ani po slunění. Proto je v této produktové řadě zároveň obsažen i výrobek určený po opálení, který zajistí hebkou, hydratovanou a zklidněnou pokožku. Opalovací kosmetika LR Aloe Vera tak představuje účinnou a komplexní péči pro pokožku celé rodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.