Publikováno Napsat komentář

Jarní detox: Detoxikace a očista organismu

vita active lr

Detoxikace organismu je souhrn přirozených pochodů, kterými se naše tělo zbavuje nahromaděných škodlivých látek, které oslabují náš imunitní systém. Na detoxikaci se podílejí především játra, ledviny a střeva. Kromě vylučování odpadních látek a toxinů zahrnuje detoxikace také odkyselení organismu, zbavení těla přebytečné vody a nebo i odstranění střevních parazitů.

Očista těla je přínosná čas od času pro každého. Hlavní signály, které nám tělo dává, je především ztráta energie a chuti do života a pokud toto volání o pomoc neposloucháme, pravděpodobně se brzo můžeme potýkat s nějakou nemocí. Detoxikační kúra ale nemusí být vůbec chemická nebo nějak náročná. Nejlepší je si vybrat očistu přírodní cestou nebo pomocí přírodních výživových doplňků, které naše tělo nezatíží, ale naopak ho povzbudí a nastartují.

Základem pro naše pevné zdraví je především zdravá a pestrá strava, pravidelný pohyb, co nejméně stresu a dostatek kvalitního spánku. V dnešní době už ale bohužel kvalita potravin, díky neustálému vytěžování půdy a používáním chemických látek při pěstování a hnojení, není nikterak závratná. Stresových faktorů je kolem nás nepočítaně, což ovlivňuje i umění relaxace, když právě nejsem v práci.

Očista střev je základ detoxikace

Hlavním úkolem trávicího systému je zpracování přijaté potravy a následné doručení vitamínu, minerálů a stopových prvků ze živin do buněk. V průběhu tohoto procesu vznikají odpadní látky, které jsou společně s toxiny vylučovány z těla stolicí. Takto velice zjednodušeně funguje přirozená detoxikace.

Moderní životní styl má ale za následek, že se do našeho organismu dostane tolik škodlivých látek, se kterými si přirozená detoxikace nedokáže poradit. Z velkého množství usazenin začnou vznikat trávicí problémy (zácpa, nadýmání, průjem), opakující se bolesti hlavy, kožní projevy, špatná nálada, únava, nejrůznější záněty a další.

Včasná a pravidelná očista střeva výrazně snižuje riziko těchto problémů, ze kterých může vzniknout i rakovina tlustého střeva. Vždyť přes 70% imunitních buněk sídlí právě ve střevech. A prevence by pro nás měla být daleko důležitější, než se „dočkat“ nutnosti řešit nějaký zdravotní problém.

Aloe Vera má velké množství blahodárných účinků

Doslova jako „kartáč na střeva“ funguje úžasná rostlina Aloe Vera, která má velké množství blahodárných účinků a to nejen na náš trávicí systém. Díky obsahu 12 cenných bakteriálních kmenů a vlákniny mají svou důležitou roli i probiotika Pro 12, která jsou díky svému speciálnímu složení patentovány. Oproti jiným probiotikům není potřeba LR Pro 12 uchovávat v chladu, aby nepřišly o svou léčivou schopnost a proto jsou ideální například na cesty do zemí, kde hrozí střevní potíže.

Další dílek do pomyslné skládanky imunitního systému a tedy pro doplnění kvalitních a tolik potřebných vitamínů, které už bohužel v tak hojné míře nezískáváme ze stravy, můžeme zařadit Vita Active Red:

  • 21 druhů přírodních ovocných a zeleninových koncentrátů
  • obsahuje velkou koncentraci antioxidantů
  • obsahuje tzv. polyfenoly, což je skupina chemických sloučenin obsažených v rostlinách, které dokážou obalit buňku a chránit ji před viry a bakteriemi
  • ovlivňuje příznivě cukr v krvi
  • 100 % denní dávky 10 různých vitamínů: E, B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantothenová), B6, B7 (biotin), B9 (kyselina listová), B12
  • 200 % denní dávky vitamínu D.

Pro Balance dodává vašemu tělu cenné zásadité minerály a stopové prvky pro vnitřní rovnováhu. Určité potraviny v těle způsobují kyselost v organismu (maso, sladkosti, víno, sýry) a nadbytek kyseliny v lidském těle způsobuje překyselení.

Pro navrácení PH do normální hodnoty je doporučeno konzumovat Pro Balance a tím odbourat přebytečnou vodu v organismu, kterou díky překyselení tělo zadržuje. Pokud není v těle dostatek minerálů, bere si je z vlastních zásob (klouby a chrupavky).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.