Publikováno Napsat komentář

Omega 3 mastné kyseliny? Organismus savců si je neumí vyrobit

lrko omega 3 mastne kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny patří k důležitým látkám, které jsou potřebné pro lidský organismus. Jakou funkci přesně plní a proč je cíleně doplňovat s přípravkem LR LIFETAKT Super Omega?

Co jsou omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, zvané též kyseliny esenciální, patří mezi mastné kyseliny. Typické je pro ně to, že mají dvojnou vazbu mezi uhlíky na třetí a čtvrté pozici.

Zajímavé jsou zejména z pohledu své biologické úlohy. Organismus savců si je neumí syntetizovat, tedy vyrobit. Přitom jsou tyto látky pro fungování metabolismu zásadní. Musí si je proto převzít ze stravy. Tyto kyseliny jsou součást tuků. Lze tedy říci, že ačkoli bývají tuky mnohdy doslova strašákem těch, kteří se snaží žít zdravě, jíst ty „správné“ tuky je nanejvýš žádoucí.

Pro lidský organismus jsou nejpodstatnější hlavně kyselina eikosapentaenová neboli EPA a dokosahexaenová kyselina známá také pod zkratkou DHA.

Omega-3 mastných kyselin máme nedostatek

Vědci stále častěji poukazují na to, že těchto kyselin se v naší stravě neobjevuje dostatek. Důvod je poměrně jednoduchý. Již zmiňované prospěšné tuky jsou obsaženy například v mořských rybách, jako je losos. A ten opravdu není zcela běžnou součástí jídelníčků průměrného Čecha. Lososa i další ryby, jako je pstruh či makrela, bychom si měli dle nich dopřát minimálně 2x týdně.

Zkonzumovat bychom totiž v doporučené denní dávce měli dokonce 250 mg DHA a 250 mg EPA. Tyto hodnoty jsou pro mnoho z nás jen těžko dosažitelné. Nedostatek omega-3 mastných kyselin může vést k celé řadě problémů.

Přiměřený přísun těchto látek chrání náš kardiovaskulární systém, napomáhá bojovat s alergiemi či astmatem, přispívá ke zlepšení paměti, normalizuje funkci imunitního systému, potlačuje zánětlivá onemocnění, umožňuje kvalitní regeneraci a může být také prevencí před vznikem nádorů.

Tam, kde chybí přirozený podíl těchto látek ve stravě, je nutné dodat je v potřebném množství s pomocí potravinových doplňků. Zvýšenou potřebu omega-3 ve stravě mají navíc také sportovci, u nichž je vyšší riziko zranění, a tedy i nutnost následného hojení.

O přípravku LR LIFETAKT Super Omega

Kapsle LR LIFETAKT Super Omega představují unikátní možnost, jak snadno doplnit cenné omega-3 mastné kyseliny.

Obsahují celkem 1 260 mg omega-3 mastných kyselin, konkrétně 630 mg EPA a 420 mg DHA. Tím spolehlivě pokrývají doporučené denní množství. Navíc ještě tablety obsahují 117 mg beta glukanu. Především tak přispívá tento přípravek k normální funkci srdce.

Složení tohoto přípravku je čistě přírodní. Hlavní účinnou látkou je rybí tuk, jež patří mezi tradiční zdroje omega-3 mastných kyselin. Konkrétně je v přípravku obsaženo 41 % rybího tuku. Ten je doplněn dále želatinou a pupalkovým olejem. Rostlinné oleje se doporučují jako další významný zdroj těchto látek. Konkrétně pupalkový olej tvoří 13 %. Ječmenná vlákna pak stojí za obsaženýmpodílem beta glukanu.

Jak se LR LIFETAKT Super Omega užívá a komu je určen

Tento doplněk stravy je určen mužům i ženám všech věkových kategorií se zvláštním zřetelem provšechny, kteří usilují o podporu svého srdce a kardiovaskulárního systému.

Doporučená denní dávka činí 1 kapsle 3x denně. Kapsli zapijte dostatečným množstvím vody. Stanovené dávkování bychom neměli překračovat, přestože přípravek je bezpečný a nežádoucí účinky nebyly při jeho užívání zaznamenány. Mějte na paměti, že doplňky stravy neslouží jako náhrada pestrého a vyváženého jídelníčku. Nezapomínejte tak zejména na dodržování zásad správné životosprávy.

Výživové doplňky zároveň nejsou určeny k léčbě jakýchkoli problémů a deklarované léčebné účinky nemají. Trpíte-li závažnými zdravotními obtížemi, které se navíc v čase zhoršují, nikdy tyto problémy nezanedbávejte a konzultujte je se svým ošetřujícím lékařem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.