Publikováno Napsat komentář

Pro 12: Staráme se o bakterie obývají naši trávicí soustavu

lr pro 12 probiotika

Když se řekne bakterie, mívá to většina laiků spojeno spíše s něčím negativním. Víte ale, že bakterie jsou pro naše tělo naprosto přirozené, a dokonce přínosné?

Co je to střevní mikrobiom

Střevní mikrobiom neboli mikroflóra je tvořena mikroorganismy. Ty žijí v trávicím traktu různých živočichů a člověk v tomto směru není výjimkou.

Uvádí se, že bychom v našich střevech našli asi 160 různých druhů bakterií. Celkové množství těchto mikroorganismů je jen těžko představitelné – plných 100 bilionů. Mezi hlavní druhy bakterií, které v lidském střevě žijí, patří Bifidobacterium, Eubacterium, Lactobacillus nebo Bacteroides. Jak ale uvádí dostupné zdroje, toto osídlení je poměrně individuální a jednotlivé poddruhy se mohou člověk od člověka lišit.

Podle současných výzkumů, jimž se vědci věnují se stále vyšší četností, plní bakterie obývající naši trávicí soustavu, nesmírně důležitou roli. Chrání člověka před vznikem řady chorob, podílejí se na našem dobrém trávení, pomáhají k žádoucímu úbytku kilogramů v případě, že se pokoušíme redukovat svou tělesnou hmotnost, a pomáhají také naší psychice.

Kdy o bakterie přicházíme

Jak vyplývá z následujících řádků, pokud o tyto bakterie z nějakého důvodu přijdeme, může to mít na lidské tělo negativní dopad. Trpí tím naše trávení, trápit nás mohou bolesti hlavy, alergie či urologické problémy. Poškozený střevní biom se zkrátka může projevovat pestrou škálou obtíží. Není divu, že někdy se s nadsázkou naše střeva označují jako „druhý mozek“.

K poškození přitom může dojít poměrně snadno: Z rovnováhy mikrobiom vychýlí nadměrné užívání alkoholu, špatná výživa, kouření, nedostačující fyzická aktivita, stres, ale také užívání antibiotik či nadměrná hygiena. Ovlivnit mikroflóru může také probíhající onemocnění, ale paradoxně i léčba, například pokud pacient musí užívat H2 blokátory či inhibitory protonové pumpy.

Jak střevní mikrobiom obnovit

Základní cestou vedoucí k uzdravení střev by měla být přiměřeně pestrá životospráva a celkově zdravý životní styl s vynecháním výše uvedených nevhodných atributů, jako jsou cigarety. 

Někdy ale ani to stačit nemusí. Pak je na místě svěřit svoje zdraví do rukou speciálních výživových doplňků s obsahem prospěšných bakterií, které doplňují cíleně potřebné množství těchto mikroorganismů. Ty je vhodné užívat pro podporu svého zdraví navíc pravidelně a dlouhodobě.

Co obsahuje LR LIFETAKT Pro 12

Přípravek LR LIFETAKT Pro 12 obsahuje celkem 12 kmenů tělu prospěšných bakterií a zároveň vlákninu. V jedné kapsli se nachází celkem 12 miliard bakterií, což je optimální denní dávka pro dospělého člověka.

Konkrétně kapsle obsahují:

 • Bifidobacterium Iongum
 • Bifidobacterium breve
 • Bifidum Bifidobacterium
 • Bifidobacterium infantis
 • Bifidobacterium lactis
 • Lactobacillus plantarum
 • Lactobacillus casei
 • Lactobacillus bulgaricus
 • Lactobacillus paracasei
 • Lactobacillus rhamnosus
 • Lactobacillus acidophilus
 • Streptococcus thermophilus

Ty jsou navíc chráněny dvojitým mikrozapouzdřením, což zvyšuje ochranu mikroorganismů při průchodu trávicím traktem. Díky tomu jsou pro organismus lépe využitelné.

Přípravek stačí užívat v maximální doporučené denní dávce 1 tabletě. Ve srovnání s jinými podobnými preparáty, které musíte pro dosažení stejné dávky bakterií brát častěji, a proto je využíváte mnohem rychleji, tak LR LIFETAKT Pro 12 poskytuje optimální dávku prospěšných mikroorganismů v ekonomickém balení.

Mějte však na paměti, že přípravek LR LIFETAKT Pro 12 slouží výhradně jako doplněk stravy. Není náhradou pestrého a vyváženého stravování. Jestliže trpíte závažnými zdravotními problémy, které se navíc zhoršují, konzultujte své problémy s odborným lékařem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.