Publikováno Napsat komentář

Vita Active Red versus úloha v lidském těle. Kam na vitamíny?

vita active lr

Už to není co bývalo. Potravinářský průmysl a potraviny všeobecně nejsou plnohodnotným zdrojem vitamínu. Zem má díky potravinové vandalizaci problém se obnovovat a rostliny žijící na této půdě nedostávají potřebné živiny.

LR LIFETAKT Vita Active Red je všestranným pomocníkem pro ty, kteří chtějí svému tělu dodat vše potřebné pro zdraví, energii a vitalitu.

Vitamíny a jejich úloha v lidském těle

Z pohledu biologie jsou vitamíny tzv. nízkomolekulární látky, které jsou pro život absolutně nutné. Každý z nich plní v organismu určitou roli. Základní rozdělení je na vitamíny rozpustné v tucích a na ty rozpustné ve vodě.

Za nejdůležitější účinek vitamínů bývá považován ten katalytický, který probíhá v celé řadě metabolických reakcí. Vitamíny zde pak plní roli koenzymů. Vitamíny se také mohou podílet na oxidačně redukčních systémech. Což zjednodušeně znamená, že vitamín hraje roli ochranného faktoru vůči vnějším vlivům.

Lidské tělo si však tyto nadmíru užitečné pomocníky samo neumí vytvořit. Proto je musí přijímat z vnějších zdrojů, tedy ze stravy. Nedostatek vitamínů je proto pro zdraví problém. Těžké formy (avitaminóza) se vzhledem k dobré dostupnosti rozmanitých zdrojů potravy vyskytují málo, lehké formy (hypovitaminóza) jsou však běžné.

Projevují se různorodým způsobem, některé příznaky mohou být spíše nepříjemné (zvýšená únava, horší nálada, špatné hojení ran), jiné jsou ale závažnější (psychické potíže, měknutí kostí či osteoporóza).

Čím je způsoben nedostatek vitamínů a jak se bránit

Přirozený podíl vitamínů ve stravě často nejsme schopni pokrýt, neboť naše strava je nepravidelná a nevyvážená. Mnozí z nás pod vlivem stresu a dalšího oslabení organismu navíc mají potřebu vitamínů zvýšenou.

Přirozená strava navíc ani zdaleka nemusí být tak přirozená, jak se zdá. Moderní člověk je zvyklý konzumovat potraviny tepelně upravené, kdy se významné množství prospěšných látek zcela vytrácí. Průmyslově zpracované potraviny jsou mnohdy na vitamíny chudé.

Pak na řadu přicházejí výživové doplňky, které pomohou spotřebu vitamínů optimálním způsobem pokrýt. Jedním z nich je také LR LIFETAKT Vita Active Red, který vám pomůže vašemu organismu dodat znovu všechny potřebné látky.

Co obsahuje LR LIFETAKT Vita Active Red

Celkem se tento doplněk skládá hned 21 druhů přírodních ovocných a zeleninových koncentrátů. Ty tvoří celkem 95 % podílu.

Přípravek obsahuje červené hrozny, jablka, višně, bezinky, černý rybíz, šípky, jahody, ostružiny, karotku, trnky, borůvky, arónové třešně, švestky, červený rybíz, rakytník, citrony, broskve, meruňky, maliny, malinoostružiník), hroznový cukr a koncentrát z rajčat.

Pokrývá tak hned 100 % denní dávky 10 různých vitamínů, a to konkrétně E, B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantothenová), B6, B7 (biotin), B9 (kyselina listová), B12. Obsažené množství vitamínu D je ještě vyšší a dosahuje až 200 % denní dávky.

Přípravek tak slouží pro podporu imunitního systému, dále podporuje energetickou látkovou výměnu a udržuje normální funkci nervového systému. Hodí se tak pro posílení celkového zdraví pro všechny členy rodiny.

Složení je zcela přírodní, zdravotně nezávadné a neobsahuje žádná syntetická barviva, aromata nebo jiné nežádoucí látky.

Jak dávkovat LR LIFETAKT Vita Active Red

Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy a nemá deklarované léčivé účinky. Proto byste jakékoli vážné zdravotní problémy měli neprodleně konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. Jestliže se váš zdravotní stav dokonce horší, přípravek přestaňte užívat a informujte svého lékaře.

Doporučená denní dávka je 5 ml. Pro snazší dávkování je přípravek dávkován na odměrku. Podává se během jídla nebo po jídle. Způsob podání nemá vliv na využitelnost účinných látek. V případě, že vám nevyhovuje klasické podávání ve formě nápoje, kdy se doplněk rozmíchá s vodou, lze jej také zamíchat například do jogurtu, müsli atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.